یاس فان

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر
آموزشی

کاشت علف لیمو از صفر تا صد

عکس, کاشت علف لیمو از صفر تا صد

علف لیمو گیاهی چند ساله با برگ های نازک و بلند است.علف لیمو را می توان از طریق بذر و با پرداخت هزینه ی بسیار کم و با لوازم بسیار کم، کاشت. بهترین زمان برای شروع کاشت علف لیمو در اواخر بهمن ماه تا اوایل اسفندماه است، با این حال، با مراقبت درست، می توان علف لیمو را در هر زمان از سال کاشت.

درمان لخته شدن خون در بدن با روغن علف لیمو

از فروشگاه کشاورزی یک ظرف ۱ گالنی (۴.۵ لیتری) برای هر گیاه، همچنین خاک گلدانی برای استریل و آماده سازی بذر، مقداری بذر و چند سینی نشاء با پوشش پلاستیکی یا کیسه های پلاستیکی خریداری کنید.
بذرهای علف لیمو گاهی اوقات، سخت پیدا می شوند، اما می توانید آنها را آنلاین از گلخانه ها خریداری کنید.
اگر بذرهای علف لیمو در هنگام جوانه زدن دمای ثابت حداقل ۷۰ درجه را نداشته باشند، تشک یا حصیرهای گرمایی ( heat mat) را برای گیاه در نظر بگیرید زیرا کمک می کند تا بذرها در دمای ثابت بطور طبیعی رشد کنند.

بذرهای علف لیمو را جوانه دار کنید. در این مرحله، بذرهای علف لیمو برای کاشت مستقیم در خاک بیش از حد شکننده و آسیب پذیر هستند، لذا برای جوانه زنی، باید ۱-۲ هفته بذرها را در مکان تاریک و گرم بگذارید و با دقت از آنها نگهداری کنید. جوانه زنی بذرهای علف لیمو در محیط گرم آسان تر است، اما ممکن است در مکان سرد نیز جوانه زنی به خوبی انجام شود.
مخلوط بذر آماده را در سینی های نشا و در عمق حدود ۱/۴ اینچ (۰.۵ سانتی متر) قرار دهید.
گنبد ها یا کیسه های پلاستیکی را بر روی بذرهای علف لیمو قرار دهید تا پوشش داده شوند.
اگر محیط اطراف بذرهای علف لیمو سرد باشد، زیر سینی نشاء یک تشک گرمایی قرار دهید.
هر روز بذرهای علف لیمو را با آب اسپری کنید، آنها را مرطوب نگه دارید، اما خیس نکنید، هر بار گنبد یا کیسه های پلاستیکی را بر دارید.
هنگامی که جوانه های سبز از بذرهای علف لیمو ظاهر شدند، گنبد یا کیسه را از سینی ها حذف کرده و سینی را در مقابل نور کامل بگذارید.

جوانه های آماده شده ی علف لیمو را به مکان اصلی انتقال دهید. جوانه های علف لیمو به فضا و مواد مغذی بیشتری برای رشد ساقه هایشان نیاز دارند و هر جوانه به ظرفی با ظرفیت ۱ گالن نیاز دارند تا رشدشان به درستی انجام شود. بنابراین هنگامی که جوانه های علف لیمو تقریبا ۶ اینچ (۱۵ سانتیمتر) بلند شدند، زمان انتقال است!
هر یک از ظروف ۱ گالنی را با ۱ گالن خاک غنی و با زهکش خوب پر کنید.
اگر کود خریدید، قبل از پر کردن ظرف ، ½ فنجان کود را با خاک مخلوط کنید.
هر جوانه ی علف لیمو را به یک گلدان منتقل کنید، و آن را تقریبا در ¼ یک اینچ (۰.۵ سانتیمتر) در داخل خاک قرار دهید.
گیاهان را حداقل ۲ یا ۳ بار در هفته و یا اگر آب و هوا بیش از ۸۰ درجه بود و خاک مانند شن و ماسه خشک شد، بیشتر آبیاری کنید.
کاشت علف لیمو از ساقه، یک روش سریع و ارزانی است، بنابراین برای افرادی که تجربه باغبانی کمتر، و بودجه کمی دارند و یا افرادی که می خواهند راه آسانتری برای استفاده از این گیاه خوشمزه طی کنند، روش ایده آلی است!
وسایل موردنیاز را می توان به فراوانی در هر فروشگاهی یافت.
تعدادی گلدان کاشت یک گالنی برای هر یک از ساقه ها، خاک گلدانی و یک شیشه ی بزرگ که به راحتی ساقه ها در آن جا شوند.
اگر میخواهید علف لیموی بزرگتری رشد دهید، کود آلی خوب خریداری کنید.
ساقه های علف لیمو را ریشه دار کنید. فقط با کمی آفتاب و یک شیشه آب، ریشه های سفید تازه ای از پایه گیاه رشد می کنند. مهم این است که قبل از اینکه ساقه ها را در گلدان بکارید، ریشه ها رشد کنند، زیرا ریشه به انتقال سایر مواد گیاهی به سایر اجزای گیاه کمک می کند تا سریع و قوی تر نیز رشد کنند.
نقاطی که در طول روز طولانی ترین نور را دارد، در خانه خود پیدا کنید، پنجره های جنوبی معمولاً بهترین مکان هستند. برای تعیین این امر، اوائل ساعت ۸ صبح و ۱۲ ظهر، و بعد از آنکه خورشید در ساعت ۵ بعدازظهر در زمستان یا ساعت ۷ بعد از ظهر در تابستان، غروب کرد، بهتر است میزان نور را مشاهده کنید.
شیشه را با یک یا دو اینچ (۲- ۵ سانتیمتر) آب پر کنید و آن را در مکان آفتابی در خانه قرار دهید.
ساقه های علف لیمو را داخل یک شیشه بزرگ قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که قسمت ضخیم تر ساقه ها به سمت پایین است. در یک شیشه بزرگ با یک اینچ یا دو اینچ آب در ته ظرف ساقه ها را قرار دهید.
هر روز آب شیشه را عوض کنید. اگر یک یا دو روز اینکار انجام نشو، از گیاه شما چیزی باقی نخواهد ماند پس مطمئن شوید که حداقل هر ۴۸ ساعت آب آن را تغییر دهید.
۱-۲ هفته صبر کنید. ساقه ها آماده ی تبدیل به گیاه علف لیمو می شوند زمانی که ریشه ها از پایین حدود ۳ اینچ (۷-۸ سانتیمتر) رشد می کنند و برگ های جدید در بالای ساقه ها ظاهر می شوند.

ساقه هایی که به تازگی ریشه دار شدند را در یک گلدان بکارید. به آرامی ریشه های شکننده از پایین ساقه های علف لیمو رشد می کنند، نگران خشک شدن آنها نباشید، آب اضافی برای رشد آنها ضروری است.
هر گلدان را با ۳/۴ گالن (۳ لیتر) خاک غنی شده و با زهکش خوب پر کنید.
اگر کود خریدید، قبل از پر کردن گلدان، یک چهارم فنجان از کود را با خاک مخلوط کنید.
ابتدا ریشه را در گلدان ۱ گالنی بگذارید تا محل رشد زیادی برای ریشه فراهم شود.
هر نهال علف لیمو را به گلدان خود منتقل کنید، آن را تقریبا در عمق ¼ اینچ (۰.۵ سانتی متر) در داخل خاک قرار دهید.
گیاهان علف لیمو را حداقل ۲ یا ۳ بار در هر هفته و یا اگر آب و هوا بیش از ۸۰ درجه بود و خاک مانند شن و ماسه خشک شد، بیشتر آبیاری کنید.
ساقه های علف لیمو را تا زمانی که رشد می کنند نظارت کنید. هنگامی که ساقه ها کمی پرپشت شدند، به احتمال زیاد ریشه ی گیاه برای مواد مغذی در تلاش است. علف لیمو را به یک ظرف بزرگتر انتقال دهید اینکار کمک خواهد کرد که ریشه های علف لیمو گسترش یابد و مواد مغذی بسیاری را نیز جذب کند.
یک گلدان بزرگتر را با خاک پر کنید و یک سوراخ تقریبا اندازه گلدان قدیمی در آن ایجاد کنید.
ساقه ها را به طور محکم در یک دست نگه دارید و به گلدان اهسته ضربه بزنید تا ریشه ها آزاد شوند. آن را به گلدان بزرگتر پر از خاک انتقال دهید.
شما همچنین می توانید گیاهان علف لیمو را به زمین اصلی با استفاده از همین روش انتقال دهید. اگر این کار را انجام دادید مطمئن شوید که گیاهان ۳۶ تا ۶۰ اینچ (۹۰-۱۵۲ سانتی متر) از هم فاصله داشته باشند. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر در آب و هوای گرم زندگی کنید، باید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، اگر می خواهید گیاه را در گلدان نگه دارید می توانید زمانی که آب و هوا خیلی سرد شد آنها را به داخل خانه منتقل کنید یا آماده شوید تا آنها را از زمین بطور کامل برداشت کنید.

مطالب مشابه
فروش ویژه محصولات معتبر محصولات معتبر