کباب تابه ای سس دار مجلسی و خوشمزه

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

کباب تابه ای سس دار مجلسی و خوشمزه

عکس, کباب تابه ای سس دار مجلسی و خوشمزه

گوشت چرخ کرده : ۵۰۰ گرم………………..آبلیمو : ۱ قاشق غذاخوری

نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه : به اندازه کافی…………………..رب گوجه فرنگی : ۲ قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده : مقداری………………….سیب زمینی بزرگ : ۱ عدد.

پیاز متوسط : ۲ عدد……………………………گوجه فرنگی متوسط : ۴ عدد
آموزش :

پیاز را پوست بکنید به طوری که ته پیاز کنده نشود.سپس پیاز را بشویید و با رنده ریز رنده کنید و در یک کاسه مناسب بریزید.آب پیاز را با فشار دست بگیرید.گوشت چرخ را هم به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به پیاز اضافه کنید و مواد را با دست خوب ورز دهید تا کاملا یکدست شوند.

پس از اینکه مایه کباب منسجم شد ، اگر آن را به مدت یک ساعت داخل یخچال استراحت دهید بهتر است.ولی اگر فرصت نداشتید ، یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقدار کمی روغن مایع داخل آن بریزید و اجازه دهید روغن کمی داغ شود سپس مایه کباب را کف تابه بریزید و در همه جا یکسان پخش کنید.

حرارت زیر تابه را کاملا کم کنید و صبر کنید تا کباب خودش را بگیرد. سپس آنرا به صورت طولی با کارد برش بزنید. اگر روغن برای پخت کم بود میتوانید کمی روغن مایع به داخل تابه اضافه کنید.

پس از اینکه یک سمت کباب سرخ شد آن را برگردانید تا سمت دیگر آن هم سرخ شود.

در حین سرخ شدن کباب بهتر است سس آن را هم آماده کنید.

برای این منظور رب گوجه فرنگی را در یک تابه جداگانه خوب تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود و خوشرنگ تر شود.

بعد نصف فنجان آب را به همراه مقداری زعفران دم کرده ، آبلیمو و فلفل سیاه به آن اضافه کنید و کمی مخلوط کنید تا مواد سس یکدست شوند.

وقتی دو سمت کباب سرخ شد سس را به تابه اضافه می کنیم. در این مرحله باید اجازه دهید سس با حرارت ملایم به خورد کباب ها برود و کباب ها را آبدار کند. همچنین آب اضافی داخل تابه تبخیر شود.سیب زمینی را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و بعد سرخ کنید.گوجه فرنگی ها را هم به صورت حلقه ای خرد کنید و در ۱۵ دقیقه پایانی پخت کباب داخل تابه قرار دهید تا گوجه فرنگی ها هم همزمان با کباب تابه ای آماده شوند.کباب آماده شده را با سیب زمینی سرخ شده و گوجه فرنگی تزیین کنید و در کنار برنج یا نان سرو کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر