کدام جراحی های زیبایی شامل بیمه می شود

آموزش اخبار سرگرمی آشپزی پزشکی دارو بیماری بدنسازی آرایشی ورزشی استخدام فال چاق شدن لاغری

یاس فان

آرایشی آشپزی آموزش اخبار استخدام بدنسازی بیماری پزشکی چاق شدن دارو سرگرمی فال لاغری ورزشی
محصولات معتبر محصولات معتبر

کدام جراحی های زیبایی شامل بیمه می شود

عکس, کدام جراحی های زیبایی شامل بیمه می شود

همان طور که می دانید جراحی های مربوط به زیبایی تحت پوشش بیمه های معمولی نیستند در حالیکه این جراحی ها در کشور ما بسیار زیاد هستند. کدام جراحی های زیبایی و آزمایش های قبل آن شامل حال بیمه می شود ؟ برای دانستن پاسخ خواندن این مطلب به شما توصیه می شود .

در خصوص عمل اسلیو معده یک عمل زیبایی برای کاهش وزن است. بسیاری از افرادی که از کاهش وزن با رژیم یا ورزش نتیجه نگرفته‌اند از این عمل و عمل بای پس برای کاهش وزن استفاده می‌کنند. استفاده از بیمه عمل اسلیو و عمل بای پس شرایط خاصی دارد. مبنای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن یا نگرفتن افراد برای اسلیو و بای پس معده، شاخص توده بدنی یا همان BMI است.در بیمه تکمیلی انفرادی، افرادی که BMI بالای ۴۰ داشته باشند تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند چرا که برای عقد قرارداد بیمه ابتدا ریسک سنجیده می‌شود و سپس فرد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.افرادی که دارای بیمه تکمیلی گروهی هستند، در صورتی که BMI بالای ۴۰ داشته باشند می‌توانند از بیمه عمل اسلیو برای جبران هزینه عمل خود استفاده کنند. BMI زیر ۴۰ عمل زیبایی محسوب می‌شود که تحت پوشش بیمه عمل زیبایی نیست. البته اندازه‌گیری BMI باید توسط پزشک بیمه انجام شود و انجام عمل برای فرد به دستور پزشک حیاتی و ضروری باشد.

در مورد جراحی بینی ،عمل بینی یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران است. عمل بینی به دو دسته رینوپلاستی و سیتوپلاستی تقسیم می‌شود. عمل رینوپلاستی عمل زیبایی و تغییر فرم بینی با هدف زیبایی است. در مقابل عمل سیتوپلاستی یک عمل درمانی و برای درمان انحراف بینی است. بیمه عمل بینی فقط هزینه عمل سیتوپلاستی را پرداخت می‌کند.

بیمه عمل چشم:عمل چشم انواع مختلفی دارد که بعضی از آن‌ها تحت پوشش بیمه و برخی تحت پوشش بیمه نیستند.عمل‌های لازک و لیزیک برای رفع عیوب انکساری، در صورتی تحت پوشش بیمه هستند که نمره چشم فرد از ۳ دیوپتر بیشتر باشد.انحراف چشم یک مشکل مادرزادی است که برخی افراد از نوزادی به آن دچار می‌شوند. عمل رفع انحراف چشم نوعی از عمل زیبایی است که در کودکان زیر ۹ سال به طور کامل تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد ولی در افراد بالای ۹ سال این عمل باید با تجویز و تایید پزشک باشد و جنبه درمانی داشته باشد تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.سایر عمل‌های چشم مانند آب مروارید و آب سیاه که جنبه درمانی دارند بسته به طرح بیمه تکمیلی تحت پوشش هستند و هزینه آن‌ها تا سقف پوشش بیمارستانی پرداخت می‌شود.
بیمه عمل ترمیمی:عمل ترمیمی به عملی گفته می‌شود که برای ترمیم اعضای بدن بعد از سوانح مختلف یا جراحی ناموفق انجام می‌شود. این عمل چون جنبه زیبایی دارد معمولا تحت پوشش بیمه نیست ولی در بعضی از موارد سلامت فرد بدون عمل ترمیمی در خطر است. در چنین شرایطی به صلاحدید و تجویز پزشک بیمه هزینه عمل ترمیمی را پرداخت می‌کند. البته باید چنین پوششی با توافق شرکت بیمه به قرارداد بیمه تکمیلی اضافه شود.

پرداخت هزینه آزمایشات قبل از عمل جراحی مانند سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایش خون و … بستگی به قرارداد بیمه تکمیلی افراد دارد. اگر قرارداد شما پوشش هزینه پاراکلینیکی را داشته باشد می‌توانید برای جبران هزینه آزمایشات قبل از جراحی از این پوشش استفاده کنید.همچنین هزینه عمل زیبایی در صورتی که به تجویز پزشک و ضروری باشد توسط پوشش جراحی و بستری پرداخت می‌شود و بستگی به سقف این پوشش دارد. البته باید توجه کنید که در بسیاری از بیمه‌های تکمیلی انفرادی پوشش جراحی دوره انتظار ۳ ماهه دارد، به این معنی که از زمان خرید بیمه تا ۳ ماه بعد امکان استفاده از پوشش جراحی وجود ندارد و بعد از ۳ ماه این پوشش فعال می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت بیمه عمل زیبایی
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی بیمار به همراه اصل و کپی صفحه اول بیمه‌نامه
صورتحساب هزینه‌های پرداختی بیمارستان یا مراکز درمانی با مهر بیمارستان یا مرکز درمانی
جزییات عمل جراحی باید در فاکتور هزینه‌ها با تاریخ دقیق مشخص باشد
گواهی و تجویز پزشک که در آن ضرورت عمل جراحی مشخص شده باشد
اطلاعات مرکز درمانی یا بیمارستان با مهر معتبر
فاکتور و نسخه داروهای تجویزی پزشک (در صورت داشتن پوشش دارو)
فاکتور و نسخه تمام آزمایشات قبل و بعد از عمل جراحی
این مدارک ممکن است بسته به نوع جراحی و شرکت بیمه متفاوت باشند. بهتر است قبل از اقدام برای جراحی با شرکت بیمه تکمیلی خود تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

همچنین بخوانید

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزشی