کیک شیک با بیسکویت پتی بور بدون فر

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

کیک شیک با بیسکویت پتی بور بدون فر

عکس, کیک شیک با بیسکویت پتی بور بدون فر

برای درست کردن این دسر مجلسی شیک و ساده شما به مواد زیر نیاز دارید :

۱۰۰ گرم کره …………………… ۲۰۰ گرم خامه

وانیل : یک دوم قاشق چای خوری………………………شکلات تخته ای در صورت دلخواه برای تزیین

بیسکویت پتی بور : دو بسته…………………پودر شکر : ۶ قاشق غذاخوری

پنیر خامه ای : ۲۰۰ گرم………………پودر کاکائو : یک قاشق سوپ خوری

آموزش :

خامه را به مدت دو ساعت داخل فریزر قرار دهید. البته می توانید به جای خامه صبحانه در تهیه این دسر از خامه کیک نیز استفاده نمایید. بعد از خارج کردن خامه از فریزر آن را با حدود نصف مقدار شکر (سه قاشق) مخلوط نمایید و با همزن و دور تند حدود ۵ دقیقه هم بزنید.

سپس پنیر خامه ایی را با باقیمانده شکر مخلوط کرده و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. کره نرم شده را به آن اضافه نموده و هم می زنیم. سپس خامه را که در مرحله قبل هم زدیم و به حالت فرم گرفته در آمده است به آن اضافه می نماییم.

در این مرحله می توانید وانبل و مقداری کاکائو یا زعفران در صورت دلخواه اضافه نمایید. مواد را کامل با هم مخلوط کنید تا مایه اصلی دسر شما تهیه گردد.

در این مرحله ته قالب مستطیلی شکل را با سلفون یا پلاستیک فریزر بپوشانید و کمی از مایه تهیه شده را ته ظرف بریزید و صاف کنید. سپس یک ردیف بیسکویت پتی بور بچینید و مجددا از مایه ریخته و صاف نمایید. این کار را تا زمانی که مایه تمام شود ادامه دهید.

توجه داشته باشید که برای زیبایی بیشتر می توانید از دو نوع بیسکویت پتی بور ساده و کاکائویی استفاده نمایید. در این مرحله باقیمانده پلاستیک را روی ظرف بکشید و آن را در یخچال قرار دهید.
بعد از گذشت حدود ۶ یا ۷ ساعت ظرف دسر را از یخچال خارج نموده و دسر را به همراه پلاستیک از قالب درآورده و جدا نمایید.

سپس روی آن را با شکلات تخته ایی رنده شده تزیین نمایید. دسر را در ابعاد دلخواه با چاقوی تیز برش بزنید. دسر ساده و خوشمزه ما آماده سرو کردن است.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر