س وی اف ژل تازه ترین راه جوان سازی پوست در کلینیک ها

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

س وی اف ژل تازه ترین راه جوان سازی پوست در کلینیک ها

عکس, س وی اف ژل تازه ترین راه جوان سازی پوست در کلینیک ها

جدیدترین روش جوان سازی پوست در کلینیک های زیبایی جهان روش س وی اف ژل (SVF-gel) می باشد که در این پست قصد داریم شما را با این روش آشنا کنیم. این ماده جایگزین تزریق چربی می باشد.

اس وی اف ژل (SVF gel) چیست؟

محققین با هدف کاهش عوارض، افزایش کارآیی هرچه بیشتر، ماندگاری و عدم نیاز به تجدید تزریق چربی، به ماده‌ای دست پیدا کردند که با فن آوری جدید، از چربی برداشت شده از بدن تولید می‌شود و در برگیرنده همه نتایج مثبت چربی قابل تزریق، و رفع بسیاری از معایب آن است. مهمترین اثر اینکه این ماده با افزایش کلاژن سازی در پوست به جوانسازی محل تزریق نیز می‌انجامد.این ماده (اس وی اف ژل) که مخفف Stromal Vascular Fraction است دارای مقادیر زیادی از سلول‌های بنیادی است که می‌توانند علاوه بر جوانسازی و شفاف نمودن پوست، به ترمیم بسیاری از اسکارهای ناشی از آسیب دیدگی پوست نیز به طور قابل ملاحظه‌ای بپردازند.
برای تهیه اس وی اف ژل (SVF-gel)، ابتدا محل برداشت چربی بی حس خواهد شد و به روش لیپوساکشن یا با به کارگیری کانولاهای بسیار ظریف، از طریق شکاف بسیار کوچکی (کمتر از ۱ سانتیمتر)، چربی از بافت مورد نظر برداشته می‌شود و سانتریفوژ می‌شود. سپس قسمت مایع دور ریخته و لایه چربی، برای مراحل بعد جدا می‌گردد.
چربی کلمن بدست آمده با جابجایی بین دو سرنگ ۱۰ میلی لیتر متصل شده توسط کانکتور مخصوص و سپس گذراندن از فیلترهای مخصوص، به صورت مکانیکی امولسیون می‌شود. پس از پردازش، چربی به امولسیون تبدیل می‌شود و مجدداً با استفاده از سانتریفیوژ آماده سازی خواهد شد. پس از طی این مراحل، سرانجام، ماده باقیمانده زیر لایه چربی، اس وی اف ژل (SVF-gel) خواهد بود که حالت ژله‌ای دارد و حاوی مقادیر فراوانی از سلول‌های بنیادی است.
معایب اس وی اف ژل
با توجه به توضیحاتی که در زمنیه آماده سازی اس وی اف ژل(S.V.F gel) داده شد، حتماً دریافتید که تهیه این ماده، وقت گیر و زمان بر است. همچنین با توجه به این نکته که حدود ۱۰% از چربی استخراج شده در مرحله اول، داری اس وی اف ژل می‌باشد، بدیهی است، به میزان برداشت چربی بیشتری نیاز خواهد بود.
مزایای اس وی اف ژل
در این روش بدون نیاز به تمدید و تکرار تزریق، نتایج بسیار مطلوبی حاصل می‌شود. همچنین عوارضی که در تزریق چربی برای افراد ایجاد می‌شد، مانند تورم، التهاب، کبودی و درد، در این روش بسیار کمتر است. در مجموع می‌توان گفت: اس وی اف ژل (SVF gel) ماده‌ای است که با تراکم بیشتری از سلول‌های بنیادی، آثار بهتری در جوانسازی و بهبود عوارض ناشی از زخم و جراحت پوست دارد. پس از تزریق اس وی اف ژل اثرات جوانسازی آن به مدت یک سال ادامه می‌یابد به این معنی که پروسه جوانسازی پوست تا یک سال پس از تزریق ادامه خواهد داشت.
تاثیر اس وی اف ژل در درمان جای زخم و سوختگی
محققان با تهیه این ماده و استفاه از آن برای افرادی که اسکارهایزخم و سوختگی غیر قابل درمان داشتند، دریافتند نتایج بسیار خوبی با تزریق اس وی اف ژل (SVF-gel) برای این بیماران ایجاد خواهد شد. اس وی اف ژل با ایجاد رگ‌های خونی اطراف اسکار، به ترمیم هرچه سریعتر بافت‌ها می‌پردازد و بیش از هر روش دیگری در درمان این ضایعات تاثیرگذار است.
تاثیر اس وی اف ژل در جوانسازی پوست
در سالهای اخیر، سلول درمانی برای جوانسازی اهمیت زیادی یافته است. کلاژن برای استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست بسیار مهم است و به طور کلی میزان این پروتئین با افزایش سن کاهش می‌یابد. اس وی اف ژل (SVF gel) از طریق تولید بسیاری از سیتوکین‌ها و فاکتورهای رشد، باعث افزایش سنتز کلاژن پوستی و حتی عروقی می‌شود. تزریق این ماده در واقع نوعی سلول درمانی در راستای جوانسازی پوست است.
تزریق اس وی اف ژل (S.V.F gel) همچنین، با تغییر در ساختار پوست، خاصیت ارتجاعی، تراکم و ضخامت پوست را به طور معناداری بهبود می‌بخشد و با کاهش چین و چروک‌ها، به جوانسازی پوست می‌انجامد.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر