دوز و زمان مصرف مکمل اچ ام بی و مزایای آن

آموزشی علمی هنری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

دوز و زمان مصرف مکمل اچ ام بی و مزایای آن

عکس, دوز و زمان مصرف مکمل اچ ام بی و مزایای آن
یکی از مکمل های رشد عضله و مفید در بدنسازی مکمل اچ ام بی hmb است که می توان گفت بعد از کراتین با اختلاف کمی دومین مکمل درجه ی یک بدنسازی است . این مکمل باعث افزایش رشد عضلانی، استقامت، سرعت ریکاوری، افزایش قدرت و کاهش عضله‌سوزی است.

فواید مکمل اچ ام بی hmb

تسریع ریکاوری؛
عضله‌‌سازی سریع‌تر؛
افزایش قدرت بدنی؛
افزایش استقامت بی‌هوازی؛
کاهش تجزیه و عضله‌سوزی (از دست رفتنِ عضلات).

آیا مکمل اچ ام بی hmb باعث عضله‌سازی سریع‌تر می‌شود؟

عضلات از پروتئین ساخته شده‌اند و به همین خاطر است که از نظر فیزیولوژی سنتز پروتئین (تولید پروتئین) یکی از پیش‌نیازهای عضله‌سازی به حساب می‌آید.مکمل اچ ام بی هم همان‌طورکه در بالا گفتیم مدعی افزایش سنتز پروتئین در بدن شده و در نتیجه باعث می‌شود تا عضله‌سازی‌تان سرعت بگیرد. برطبق مطالعه‌ای که در همین مورد انجام شد، مکمل اچ ام بی سطح سنتز پروتئین را افزایش داده بود، اما به گرد پای لوسین هم نمی‌توانست برسد؛ بنابراین تأثیر فوق‌العاده‌ای روی عضله‌سازی نخواهد داشت.
در نتیجه با توجه به مجموعه مطالعاتی که در این مورد صورت گرفته، عضله‌ساز بودنِ مکمل اچ ام بی رد می‌شود.
وقتی‌‌که فعالیت با شدت پایین انجام می‌دهید، مثلاً راه می‌روید و قدم می‌زنید، بدنتان از پس اکسیژن مورد نیاز عضلاتتان برآمده و به همین خاطر به این ورزش هوازی می‌گویند.اما زمانی‌که شدت ورزش را بالا برده و با سرعت می‌دوید یا با سرعت زیاد وزنه‌های سنگین می‌زنید، دیگر بدن شما از پس اکسیژن مورد نیاز عضلاتتان برنیامده و در نتیجه تمرینتان بی‌هوازی خواهد بود.اما مطالعات انجام گرفته در مورد استقامت بی هوازی این موضوع را رد کرده و نشان می دهد که تأثیر اچ ام بی آنچنان هم خاص نبوده و اثرش برای یک دونده با اثر یک دارونما (اسمارتیز!) برابری می کند.
آیا مکمل اچ ام بی hmb به ریکاوری کمک می‌کند؟هرچقدر ریکاوری‌تان در ورزش بهتر باشد، دفعات بیشتری می‌توانید گروه‌های عضلانی‌تان را تمرین داده و در نتیجه به مرور زمان عضله‌سازی بیشتری خواهید داشت.اصل عضله‌سازی شما در بیرون از باشگاه اتفاق می‌افتد؛ یعنی استراحت و خواب باکیفیت، دریافت وعده پس از تمرین و فرصت دادن به عضلات برای ترمیم و رشد. به همین خاطر ریکاوری و تغذیه‌تان بعد از تمرین اهمیت بسیار زیادی دارد. همین که پروتئین زیادی مصرف کنید و در طول روز خواب کافی داشته باشید، خودش باعث عضله‌سازی خواهد شد.

آیا مکمل اچ ام بی hmb قدرت بدنی را افزایش می‌دهد؟

در ظاهر قدرتِ بدنی، اسم جذاب و هیجان‌انگیزی است، اما آیا با معنی اصلی این کلمه آشنایی دارید؟ به معنای ساده، قدرت بدنی میزان کار و فعالیتی است که یک فرد می‌تواند در مدت زمان مشخص انجام دهد؛ مثلاً حرکت جلو بازو و خم‌کردنِ بازو را تصور کنید. نیرویی که با انقباض عضلات تولید می‌شود باید به مقاومت داخلی و خارجی (گرانش) غلبه کند تا بتوانید بازویتان را خم کنید.حال اگر میزان نیروی لازم برای خم‌کردنِ بازویتان را محاسبه کنید، میزان قدرت بدنی‌تان برای انجام حرکت جلوبازو به‌دست خواهد آمد. مکمل اچ ام بی مدعی این است که می‌تواند قدرت بدنی‌تان را بعد از مصرف افزایش دهد؛ اما متأسفانه باید این ادعا را رد کنیم؛ زیرا مکمل اچ ام بی تأثیر خاصی روی افزایش قدرت بدنی نداشته و کمکی نمی‌تواند بکند.
آیا مکمل اچ ام بی hmb از تحلیل عضلانی و عضله‌سوزی جلوگیری می‌کند؟احتمالاً تا به اینجای مقاله حسابی از مکمل اچ ام بی اسطوره‌ای ناامید شدید، ولی پیشنهاد می‌کنیم زود قضاوت نکنید، برایتان خبرهای خوبی داریم. تأثیر و فایده اصلی مکمل اچ ام بی جلوگیری از عضله‌سوزی است!این مکمل به قدری در حفاظت از عضلات قوی و حرفه‌ای عمل می‌کند که حتی در هنگام روزه‌داری و با شکم خالی هم می‌توانید ورزش کنید و خیالتان از بابت عضلات راحت باشد.در اصل مکمل اچ ام بی میزان تجزیه پروتئینی در بدن را کند کرده و باعث می‌شود تا زمانی‌که با شکم خالی می‌خواهید به چربی‌سوزی برسید، بازهم نگران سوختنِ عضلات در کنار چربی‌هایتان نباشید.

قیمت مکمل اچ ام بی hmb

قیمت این محصول بستگی به برند و نوعی دارد که خریداری می‌کنید، ولی محدوده قیمتی این مکمل حدوداً ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزارتومان است.

بهترین زمان مصرف مکمل اچ ام بی hmb

بهتر است این مکمل را بعد از وعده‌های غذایی یا قبل از تمرین میل کنید، زیرا جذب آن بعد از وعده‌های غذایی کندتر شده و مدت زمان بیشتری در دسترس عضلاتتان خواهد بود.

روزی چه مقدار مکمل اچ ام بی hmb مصرف کنیم؟

حالا که قدرت حفاظت از عضلات توسط اچ ام بی تأیید شد، برای این‌که بتوانید عضلات خود را گارانتی کرده و عضله‌سوزی را تا حد قابل توجهی کاهش دهید، باید روزانه ۱ تا ۳ گرم مکمل اچ ام بی مصرف کنید.اگر مکمل شما به شکل کپسول یا قرص است مصرف روزانه برای هر ورزشکار ۴ یا ۵ کپسول است که در روزهای تمرین ۳ عدد کپسول ۶۰ دقیقه قبل از تمرین و در ادامه ۲ عدد بلافاصله بعد از تمرین میل کنید. در روزهای دیگر نیز ۳ عدد کپسول ۳۰ دقیقه قبل از صبحانه و ۲ عدد ۳۰ دقیقه قبل از نهار میل کنید.دقت داشته باشید که کپسول یا قرص‌ها را با مقدار زیادی آب میل کنید.

مطالب مشابه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر